Hírek
2013. Szeptember 27. 08:01, péntek | Helyi
Csak együtt működnek – Tétényi Éva az Összefogásról
Nyílt levélben válaszolt György Róbert, az esztergomi Fidesz elnöke Tétényi Évának a Szövetség Esztergomért Összefogáshoz való csatlakozási szándékáról. Erre reagált a polgármester is nyílt levélben.
Ma György Róbert, az esztergomi Fidesz új elnöke válaszolt kérésemre, miszerint a város érdekében kész lennék az „Összefogásban” részt venni. Válaszlevelében kifejtette, hogy az „Összefogás” jobboldali formáció, a 2014-es választásra létrejött zárt szövetség, melynek 4 tagja: a Fidesz, a KDNP, a Fidelitas, és a Rudnay Sándor Egyesület. Ezek alapján úgy tűnik, hogy a közleményükben állított, széles körű összefogás csupán arra terjed ki, hogy jelöltjeiket a következő választáson támogatni lehet. Ezzel számomra és a nyilvánosság számára is világossá vált, hogy a fennen hirdetetett együttműködés csak egymás között működik. Itt kívánom hangsúlyozni, amit már sokszor elmondtam - a függetlenség számomra a mindenkivel való együttműködést, és nem a külön utas politizálást jelenti. Szomorú, hogy a helyi MSZP is beállt az engem támadók sorába, és a helyi Fidesszel karöltve a tettek helyett látványpolitizálást folytatnak. Ezúton szólítom fel őket, Pál György képviselő szavaival élve, hogy a „szómagyarokból” váljanak „tettmagyarokká”. Mi pedig továbbra is végezzük a mindennapok munkáját, és ezúton is megköszönöm a sok önkéntes felajánlást, várostakarítást, kátyúzást, az utak murvázását, a virágokat és az adományokat, valamit nem utolsó sorban azt a kitartást és türelmet, amit a város lakossága tanúsít. Hajrá Esztergom!
Esztergom, 2013. szeptember 26.
Tétényi Éva
Esztergom, Esztergom-kertváros
és Pilisszentlélek polgármestere
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
