Hírek
2024. Augusztus 16. 07:52, péntek |
Életmód
Forrás: MTI
Cseh Tamás emlékét idézik meg családi program keretében Bakonybélben szombaton
Cseh Tamás emléke előtt tisztelegve rendezik meg tizedik alkalommal az Énekmondó emlékezete elnevezésű zenés, kulturális családi programot Bakonybélben szombaton - közölték a szervezők az MTI-vel.
A közlemény szerint a Cseh Tamás által egykor életre hívott, indián hagyományokat követő közösség értékeit jelenítik meg az egész napos program során. Lesz lovasbemutató, indián meséket és játékokat ismertető könyvtárkuckót állítanak fel, valamint koncertek és színházi előadások is várják az érdeklődőket.
Délelőtt a Salföldi Kopjások hagyományőrző lovasbemutatója és a környezetvédelem jegyében zajló kézműves foglalkozások várják a családokat. Délután a MárkusZínház tart bábelőadást Mátyás király szárnyai címmel.
A régizenei hagyományt idézi meg a Musica Historica Együttes, majd Regős Mátyás és Vértesi Ferenc előadásában a Fedon-dalok mutatják be a Cseh Tamás-i hagyomány jelenlétét a kortárs zenében, végül Cseh Tamás és Csengey Dénes egyetlen közös lemezének, a Mélyrepülésnek a megszületését jeleníti meg Tóth András színművész monodrámája négy zenésztársának kíséretével.
Este a tábor múltját felelevenítő, Mozgó árnyékok és hangok a bakonyi indián első harminc évéből című filmet vetítik, ezt követően a tábortűz mellett Mülhauser Martina énekel.
A programok ingyenesen látogathatók.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre
A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.
2025. December 25. 10:24, csütörtök | Életmód
Influenza - 46 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten tünetekkel
2025. December 24. 10:29, szerda | Életmód
XIV. Leó pápa legalább egynapos tűzszünetet sürgetett az ukrajnai harctéren
Ismételt felhívást intézek az összes jó szándékú emberhez: legalább a Megváltó születése napján tartsanak egy nap békét, a béke napja legyen az egész világon
2025. December 24. 10:20, szerda | Életmód
Így ünnepelnek a Fővárosi Állat- és Növénykert lakói
Az állatoknak is jár az ünneplés.
