Hírek
2013. Február 11. 12:43, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Csőke János képviseli Magyarországot a szakmák olimpiáján

Az informatikai hálózati rendszergazdák között Csőke János képviseli Magyarországot a szakmák olimpiájának is nevezett WorldSkills versenyen július 2. és 7. között Lipcsében.
Csőke János a Budapesti Műszaki Egyetem hallgatója, a hazai válogatóverseny győztese, aki tagja volt a EuroSkillsen aranyérmet nyert csapatnak is. Öt hónapos intenzív felkészülés után a világ 30 legjobb fiatal szakemberével méri össze tudását Lipcsében - közölte az esemény kommunikációjával foglalkozó cég hétfőn az MTI-vel.
A HTTP Alapítvány, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara együttműködésében rendezett magyarországi válogató első fordulóján a versenyzőknek online teszteket és szimulált hálózati feladatokat kellett megoldaniuk.
A döntőn - a lipcsei versenyhez hasonlóan - egy képzeletbeli cég hálózatának megtervezése, megépítése, valamint mindennapi működésében felmerülő valós informatikai problémák megoldása volt a feladat.
A WorldSkills (www.worldskills.org) a világ legnagyobb szakmai versenye, így sokszor emlegetik a szakmák olimpiájaként is. A megmérettetésen a világ legjobb fiatal szakemberei vetélkednek mintegy 50 szakmai területen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.