Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2022. Április 08. 09:03, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csökkent a forgalomba helyezett új kocsik száma az első negyedévben

Csökkent a forgalomba helyezett új kocsik száma az első negyedévben

Az idei első negyedévben 28 690 új személygépkocsit helyeztek forgalomba Magyarországon, 11 százalékkal kevesebbet, mint tavaly az azonos negyedévben

- közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) szerdán az MTI-vel, a DataHouse Kft. adatai alapján.

Az MGE összefoglalója szerint a gépjárműgyártás és -piac - ideértve a javítási szolgáltatásokat is - az utóbbi évtizedek legnehezebb időszakát éli át, amely a vásárlók, ügyfelek felé hosszabb szállítási határidőt, esetenként változó felszereltséget és magasabb árat jelent. A magyar piacon egyelőre az érdeklődők és a megrendelők száma sem csökkent, így a piac mérhető csökkenését az átadások elhúzódása okozza elsősorban.

Az év további részében számolni kell a rendelések ütemének érezhető lassulásával is. A félév környékén az idei évre vonatkozó piaci előrejelzést felül kell majd vizsgálni - közölték. Az MGE az év elején még 125 ezer személyautó eladását látta reálisnak 2022-ben.

Az egyesület felhívta a figyelmet arra, hogy továbbra is elég magas, közel 16 százalékos a forgalomba helyezést követő 6 hónapon belül kivont gépkocsik aránya, ezeket reexport, tesztautó-leállítás, bérletből való visszavétel, vagy egyéb üzleti okok miatt vonták ki a forgalomból. Az MGE megjegyezte: ez a trend nincs jó hatással a belföldi autópark összetételére sem műszaki, sem közlekedésbiztonsági, sem környezetvédelmi szempontból.

A tisztán elektromos és a plug-in hibrid hajtású gépkocsik értékesítési rátája jelentősen, bár alacsony volumen mellett nőtt. Az első negyedévben 1272 tisztán elektromos személyautót helyeztek forgalomba, 127 százalékkal többet, mint 2021 első negyedévében. Az egyesület szerint ugyanakkor a növekedési ütem elmaradt a várakozásoktól.

Az első három hónapban 4257 új kishaszongépjármű került forgalomba, 27 százalékkal kevesebb az előző év azonos időszakinál.

A motorkerékpárok piacán folytatódik a növekedés, az első negyedévben 1159 motorkerékpárt helyeztek forgalomba, 21 százalékkal többet, mint 2021-ben. Az egyre nagyobb nagyvárosi közlekedési dugók indokolják a kétkerekű közlekedés gyors fejlődését - jelezte az MGE.

A nagyhaszonjárművek és a közúti nehéz pótkocsik területén 2022 eddig emelkedést hozott, mert a szállítási feladatok a koronavírus-járvány miatt megnőttek: a negyedévben 1333 új nagyhaszonjárművet és 839 közúti nehéz pótkocsit helyeztek forgalomba, 27 százalékkal, illetve 1 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.

Címkék: új autó, autó, forgalom

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.