Hírek
2011. Augusztus 14. 14:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Devizahitelesek: októbertől várható enyhülés
Az árfolyamrögzítést választó devizahitelesek terhei legkorábban októbertől enyhülhetnek - mondta Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára az InfoRádióban.
Hozzátette, hogy a bankok felkészültek a várható ügyfélrohamra és arra is, hogy lesznek olyanok, akik nagyon sürgősen szeretnének csatlakozni az árfolyamrögzítés konstrukciójához.
Felkészültünk az ügyfélrohamra - mondta Kovács Levente, de a törvény kimondja, hogy a fix árfolyam előnyeit csak a szerződéskötést követő második havi törlesztőrészlettől élvezheti, tehát szeptembertől még biztosan nem lehet a rögzített árfolyamon fizetni a hitelt - tette hozzá.
Konkrét példaként elmondta ha valakinek a hitele minden hónap 10-én fordul, és már most kéri a bankjától az árfolyamrögzítést, akkor az első forduló szeptember 10., a második pedig október 10. Tehát ez utóbbi dátumtól kezdve fizetheti rögzített árfolyam alapján a törlesztőrészletet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
