Hírek
2018. Október 09. 05:00, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/fotók:kemöh
Díjeső a virágzó versmondón

Több mint harminc 50 év feletti amatőr versmondó mutatkozott be a Helischer József Városi Könyvtár …Virág volt a vers… elnevezésű megmérettetésén múlt hétvégén Esztergomban.
A 10. jubileumi nemzetközi versmondó versenyre összesen 36-an jelentkeztek, de végül 31 résztvevő mondott verset.
A rendezvényt Fehér László tárogatóművész játéka nyitotta meg, majd Várady Eszter igazgató köszöntötte az jelenlévőket. Ezt követően Romanek Etelka polgármester szólt a rszétvevőkhöz.
A zsűri elnöke idén Pusztaszeri Kornél színművész, a Madách Színház állandó művésze volt, akinek Kecskés Ildikó, az érsekújvári Anton Bernolák Könyvtár munkatársa, a Szlovákiai Magyar Könyvtárosok Egyesületének elnöke és Pásztó András, a ferences gimnázium tanára, valamint a Bubik István Színkörének vezetője segített. Az esemény házigazdája pedig Dudok Dávid, az Esztergomi Diákszínkör tagja volt.
A verseny végül az első díjat a budapesti Ézsiás László érdemelte ki Kányádi Sándor: Halottak napja Bécsben című költeményével. A második, szintén a fővárosból Mach András lett Ady Endre: Menjünk vissza Ázsiába című versével, míg a harmadik a zalaegerszegi Fülöp Katalin Csoóri Sándor: Anyám szavai című versével.
A zsűri különdíjat adott a tatai Bankó Róbertnek, aki Buda Ferenc: Himnusz haza című versét szavalta.
Steindl Balázs, a Komárom-Esztergom Megyei Közgyűlés különdíját pedig az egri Ungvári Tamásnak adta át Szilágyi Domokos: A tücsök és a hangya című versének szavalásáért.
Kecskés Ildikó, a Szlovákiai Magyar Könyvtárosok Egyesületének nevében különdíjban részesített Naszvadról Oriskó Klárát Kernes Marian: Öleld át a nagymamát című versének elmondásáért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.