Hírek
2020. Október 23. 17:04, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Doppingszereket gyártó laboratóriumokat számoltak fel a francia hatóságok

Doppingszereket gyártó laboratóriumokat számoltak fel, 24 embert előállítottak és 24 ezer euró készpénzt lefoglaltak a hatóságok Franciaországban
- közölte az Európai Unió rendőri együttműködési szervezete, az Europol csütörtökön.
A hágai székhelyű szervezet sajtóközleménye szerint a francia és a görög hatóságok összehangolt rajtaütése egy egész bűnügyi hálózatot oszlatott fel, amely doppingszerekre és hamisított gyógyszerekre szakosodott. A több francia városban végrehajtott razzia során a készpénzen kívül két járművet, 1125 illegális serkentővel teli üvegcsét és 4615 kétes eredetű tablettát foglaltak le. A rendőrök mindemellett három kilogramm, 3000 adag doppingtermék gyártáshoz elegendő nyersanyagot is elkoboztak mintegy 150 ezer euró értékben.
Az Europol szerint a bűnszervezet nem csak a szteroidok, anabolikus anyagok, növekedési hormonkészítmények és hamis gyógyszerek előállításában vett részt, de azok importjában is. A termékek többsége Kínából érkezett.
"Ezek a hamisított és illegális vegyi termékek komoly veszélyt jelentenek megvásárlóik egészségére, mivel a normálistól eltérő arányú hatóanyagot, tisztátalan vegyületi egységeket tartalmazhatnak, és minden orvosi ellenőrzés nélkül gyártják őket" - hívta fel a figyelmet az Europol.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld
Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt
Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában
2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam
- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.