Hírek
2022. Május 04. 15:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egy 14 éves lányt kényszerített prostitúcióra
Jogerősen öt év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla egy férfit, aki egy nehéz körülmények között élő tizennégy éves lányt prostitúcióra vett rá, majd az ebből szerzett jövedelem nagyobb részét felélte
- tájékoztatta a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.
Lajkó Szilvia közölte, a táblabíróság emberkereskedelem bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat.
A fiatal férfi 2012 júniusában élettársi kapcsolatot alakított ki a rendezetlen családi hátterű 14 éves sértettel, akit ezt követően a közös jobb élet ígéretével prostitúciós tevékenység folytatására vett rá. A kiskorú lány ebbe eleinte beleegyezett, később azonban már vonakodott, mert azzal szembesült, hogy a férfi az általa keresett pénzt nem a tervezett közös életükre fordítja, hanem a családjával éli fel. A férfi emiatt bántalmazta is a sértettet, aki ezért egészen 2015 augusztusáig folytatta a prostitúciós tevékenységet.
Az ügyben első fokon eljáró Kecskeméti Törvényszék a férfit három és fél év börtönbüntetésre ítélte. Az elsőfokú bíróság ítélete ellen az ügyészség fellebbezést jelentett be súlyosítás érdekében, melynek az ítélőtábla helyt adott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
