Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2022. Április 12. 15:02, kedd | Belföld
Forrás: mti

Egy kamion tolatása 9 órás lezárást eredményezett az M4-esen - VIDEÓ

Egy kamion tolatása 9 órás lezárást eredményezett az M4-esen - VIDEÓ

Kilencórás pályazár volt a következménye egy kamion tolatásának az M4-es autóúton múlt pénteken, egy másik kamion ugyanis fékezés nélkül csapódott be a szabálytalanul közlekedő, tolató járműbe

- írta a Magyar Közút az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében. A társaság azt kéri, semmiképpen ne a tolatást válasszák a közlekedők, ha véletlenül túlmennek a tervezett kihajtón.

Azt írták: a Magyar Közút forgalomfigyelő kamerája rögzítette, ahogy múlt pénteken az M4-es autóúton, Abony térségében az egyik lehajtón túlment egy kamionos, utána megállt, és lassan elkezdett tolatni. Sokan ki tudták kerülni, de jött egy másik kamion, amely gyakorlatilag fékezés nélkül belecsapódott a szabálytalanul közlekedő, tolató járműbe.

A baleset további autósokat is veszélyes manőverbe sodort és a baleset miatt kilenc órára le kellett zárni a pályát.

A szabálytalanságról készült videót a Magyar Közút hivatalos Instagram-oldalán lehet megnézni.


A Magyar Közút hozzátette: a balesetben a becsapódó kamion vezetőfülkéje szinte a felismerhetetlenségig roncsolódott, ugyanakkor csodával határos módon a vezető könnyebb sérülésekkel megúszta a balesetet. A karambolozó kamionok teljesen elfoglalták a pályát. A baleset 13 óra előtt történt és csak nem sokkal 22 óra előtt fejeződhetett be a roncsok elszállítása és a törmelékek, valamint a kiömlő rakomány, több tonnányi napraforgómag eltakarítása. Az arra közlekedők az abonyi csomóponton keresztül folytathatták útjukat.

A közútkezelő szakemberei az esettel kapcsolatban felhívták a figyelmet arra: nincs az a helyzet, amely indokolná, hogy ekkora szabálytalanságot vállaljon valaki egy autópályán.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton

A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat

2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld

Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal