Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2020. Március 21. 07:09, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egy rövid időre szünetelnek az útdíjfizetési rendszer szolgáltatásai

Egy rövid időre szünetelnek az útdíjfizetési rendszer szolgáltatásai

Informatikai fejlesztés miatt vasárnap 00:00 órától 04:00 óráig az útdíjfizetés rendszerében nem lehet majd e-matricát és viszonylati jegyet vásárolni, valamint HU-GO egyenleget feltölteni

- közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. pénteken az MTI-vel.

A tervezett karbantartás egyaránt érinti az autópálya-matricával, a viszonylati jeggyel közlekedő és a fedélzeti eszközt használó ügyfeleket.

A fejlesztés miatt a nemzetiutdij.hu, a hu-go.hu, az ematrica.nemzetiutdij.hu weboldalak nem lesznek elérhetőek, továbbá a viszonteladóknál lévő KIOSZK-ok sem működnek majd.

A NÚSZ Zrt. ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a fizetős útszakaszokat a rendszerfejlesztés ideje alatt sem lehet ingyenesen igénybe venni. Az úthasználati jogosultságot (e-matrica, e-útdíj) a karbantartási időszakot megelőzően szükséges megváltani.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is