Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2020. Július 18. 05:00, szombat | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Egybehangzó döntéssel választott elnököt az iparkamara

Egybehangzó döntéssel választott elnököt az iparkamara

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (KEMKIK).

A küldöttek megválasztották a kamara elnökét, az általános alelnököt, a három tagozati alelnököt, az elnökség tagjait, valamint első alkalommal választottak nagyvállalati és innovációs tanácsnokot.

A tisztségekre nyílt szavazással voksoltak a küldöttek, minden esetben egybehangzó döntéssel. Dr. Szerencsés Lászlót megerősítették elnöki tisztségében.

Általános alelnökké Kárpát Csabát választották, az ipari tagozat alelnöke Baráth Sándor, a kézműipari tagozatot Rabóczky Jánosné vezetheti tovább, a kereskedelmi tagozat alelnöke Bondor László. Az ellenőrző bizottság tagjai maguk közül elnökké választották Szample Tibort, az etikai bizottság elnöke Vági Péter lett.

Mivel megyénk vállalati struktúrája, munkaadói felépítése megköveteli, hogy külön választott tisztségviselő foglalkozzon a nagyvállalatokkal, a megye innovációs tevékenységével, az ebben rejlő lehetőségek kiaknázásával, a kamara nagyvállalati és innovációs tanácsnokká választotta a Magyar Suzuki Zrt. képviseletében dr. Urbán László vezérigazgató-helyettest.

A tisztújítást követően dr. Szerencsés László a maga és az elnökség nevében köszönetet mondott a jelölésért és a választásért, majd a megjelentek információkat kaptak a július elsejétől működő egyéni vállalkozói tájékoztatási rendszeről, valamint a megyei Munkaerőpiaci Kerekasztalról.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.