Hírek
2017. December 30. 17:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Egyre nagyobb szükség van reál beállítottságú fiatalokra
Major László matematikus, jövőkutató szerint a munkaerőpiacon egyre nagyobb szükség van reál beállítottságú fiatalokra.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Karának adjunktusa az M1 aktuális csatorna szombati műsorában elmondta, hogy jelenleg a Luma Center dél-finnországi központját vezeti, az országos hálózat célja a természettudományok, a matematika népszerűsítése.
Major László kiemelte, hogy Finnországban nagy tisztelet övezi a magyar természettudományos oktatás hagyományait.
A matematikus szerint a jelenlegi társadalmi berendezkedés kissé idejétmúlt. Úgy vélte, több informatikus kellene, és fontos lenne a tartalmi tudás helyett inkább a problémamegoldó készségre helyezni a hangsúlyt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
