Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2018. Június 17. 05:01, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Egyre népszerűbb az apák napja

Egyre népszerűbb az apák napja

Kezd beépülni a köztudatba az apák napja - mondta Léder László pszichológus, az Apaakadémia alapítója az M1 aktuális csatornán szombaton.

A kutatók szerint a modern társadalmak "apátlan társadalmak": a nő feladata a család, a férfié a pénzkeresés. Ezt meg kellene változtatni, hiszen ez nem működik, a gyerekeknek pszichológiailag ugyanúgy szükségük van az apára, mint az anyára - mondta Léder László.

"Ezt nem lehet megúszni, oda kell tennie magát az apának is. (...) Időt és figyelmet kell szentelni a gyerekeinkre" - jegyezte meg a pszichológus.

Az Apaakadémia előadásokat, beszélgetéseket szervez, a programok ősztől folytatódnak, ezekről az interneten lehet tájékozódni - mondta a szervezet alapítója.

Az apák napját június harmadik vasárnapján tartják, vannak nyugati országok, ahol már több mint egy évszázada.

Címkék: apa, apák napja

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

2026. Május 15. 07:52, péntek | Belföld

Orbán Anita az orosz nagykövetnek: elfogadhatatlan, hogy a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják

Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.

2026. Május 15. 07:51, péntek | Belföld

A kormány 575 millió liter üzemanyagot szabadít fel a biztonsági kőolajtermék-készletből

A gazdasági és energetikai miniszter elrendelte 150 millió liter 95-ös kísérleti oktánszámú motorbenzint és 425 millió liter motorikus gázolaj felszabadítását a kőolajtermékek biztonsági készletéből.