Hírek
2019. Szeptember 02. 18:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Egyre népszerűbb az iskolákban a pénzügyi nevelés
A tankönyvrendelések adatai alapján egyre több iskola érdeklődik a pénzügyi neveléshez kapcsolódó tankönyvek iránt - közölte a Magyar Nemzeti Bank hétfőn az MTI-vel.
Az előző tanévben 1500 iskolában 200 ezer diák tanulhatott pénzügyi ismereteket a Pénziránytű Alapítvány pénzügyi-gazdasági kiadványaiból, a hétfőn kezdődő tanévre pedig további 68 ezer példányt rendeltek az iskolák. Az online letöltések száma meghaladta a 60 ezret.
A jegybank támogatásával a Pénziránytű csaknem valamennyi tankönyve és munkafüzete ingyenesen jutott el a diákokhoz, az internetes tartalmak pedig szintén ingyen tölthetők le az alapítvány honlapjáról - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld
Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P
2026. Május 31. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: szombat hajnaltól ismét járnak a vonatok Veszprém és Ajka között
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára
Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.
