Hírek
2015. Július 05. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább
Egyre több hátrányos helyzetű fiatal tanul tovább - erről Langerné Viktor Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára beszélt az M1 aktuális csatornának.
Az államtitkár elmondta: tavaly 816 fiatal vett részt az Út a diplomához programban, s külön örömét fejezte ki, hogy 11 százalékuk kistelepülésről jelentkezett. Hozzátette: míg korábban elsősorban a társadalomtudományok, a pedagógia és a zenei szakok iránt érdeklődtek a hátrányos helyzetű fiatalok, ma már jogász-, orvos-, védőnőhallgatók is vannak köztük.
Ismertette: 3 százalék körüli azoknak a hátrányos helyzetűeknek a száma, akik diplomát szereztek, a támogatásukról szóló nemzeti stratégia megalkotása előtt ez 0,2 százalék volt.
Langerné Viktor Katalin úgy fogalmazott: ezek a lehetőségek mind azt erősítik a fiatalokban, hogy nekik is van lehetőségük, teljesen mindegy hova születtek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
