Városlista
2025. augusztus 11, hétfő - Zsuzsanna

Hírek

2013. Szeptember 28. 11:00, szombat | Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter / Magyar Hírlap

Egységben dolgozunk – György Róbert tisztázza a Fidesz körüli helyzetet

Egységben dolgozunk – György Róbert tisztázza a Fidesz körüli helyzetet

Nem döntésképtelen a képviselő-testület, erről és Meggyes Tamás, a frakció közéletből való kivonulásáról, a polgármesterről is nyilatkozott György Róbert, a Fidesz Esztergomi Szervezetének elnöke a Magyar Hírlapban ma.

Magyar Hírlap interjújában elsőként arra keresi a választ, hogy György Róbert, Fidesz-elnök nem hivatalos háttérbeszélgetésekből vonta le azt a következtetést, hogy Meggyes Tamás és a frakció is mandátumok letelte után visszavonul jövőre. A Fidesz Esztergomi Szervezetének vezetője erről úgy fogalmazott, hogy maga Meggyes Tamás kért tőle több alkalommal személyes találkozót, melyeken politikai ügyekről beszélgettek, és többször is szóba került, hogy a képviselő a közéletből való kivonulást tervezi. Az elnök hozzátette, a frakciótagok jelentős részével szintén sokat beszélgetett erről.

Voltak közöttük, akik még csupán fontolgatták a döntést. Azzal, hogy kimondtam, valósággá vált, és sértette az önérzetüket. Teljesen téves azonban úgy beállítani a dolgot, mintha szerintem a frakció rosszul működne, ilyet én sosem mondtam. A frakció tagjai mindannyian a saját választókörzetükből kerültek be, négy évre választották meg őket. Steindl Balázzsal és a többiekkel sem állok kibékíthetetlen ellentétben, munkatársak vagyunk, egységben dolgozunk ezután is” – hangsúlyozta György Róbert a Magyar Hírlapnak.

A cikk kitér arra is, hogy Tétényi Éva polgármester szerint fontos kérdésekben kellett volna határozni a testületnek a csütörtöki ülésen, amelynek elmaradásáért a Fidesz-frakciót teszi felelőssé.

Egyetlen ember hiányzott a határozatképességhez, viszont amint már mondtam, a Jobbik és az LMP-nek a pártból azóta már kilépett képviselője sem volt jelen. Ha bármelyikük ott van, meg lehetett volna tartani az ülést. Nem döntésképtelen a testület! Az önkormányzat működése egyébként nem csupán a képviselőkön múlik, hanem a polgármesteren is, Tétényi Éva felelőssége, hogy botránypolitizálás helyett a nyugodt körülményeket biztosítsa az eredményes munkához. Ezen túlmenően emlékeztetnék arra: a polgármester rendszeresen vétóval akadályozott meg fontos döntéseket, például az idei költségvetés hatályba lépését vagy a városüzemeltető cég, a Strigonium Rt. vezetőjének leváltását, noha egy évvel ezelőtt még maga Tétényi Éva tiltakozott legjobban Knapp János Pál személye ellen” – fűzte hozzá az esztergomi Fidesz-elnök.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi

KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK

A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi

Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa

Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.

2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi

Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele