Hírek
2013. Október 22. 15:57, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Együtt-PM: Meggyes Tamásnak távoznia kell a közéletből

Fel kell függesztenie a parlamentnek a fideszes Meggyes Tamás mentelmi jogát, és a kormánypárti politikusnak távoznia kell a közéletből, az Együtt-PM szerint.
Szilágyi László, az Együtt-PM színeiben politizáló független képviselő kedden az MTI-nek azt mondta, üdvözlik, hogy a "Fidesz végre kiadta a kilövési engedélyt Meggyes Tamásra", csak azt nem értik, hogy mi tartott ilyen sokáig.
Polt Péter legfőbb ügyész jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával kezdeményezte az Országgyűlés elnökénél a fideszes országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését. Hozzátette, számításaik szerint Meggyes Tamásnak eddig tíz mentelmi ügye volt, de egyik esetben sem függesztették fel a mentelmi jogát. Most viszont egy közvádas ügyről van szó, amikor a parlament nem nagyon tehet mást, mint a szokásjognak megfelelően megteszi ezt – jelentette ki.
Szavai szerint a volt esztergomi polgármesternek ebben a ciklusban nem volt érdemi felszólalása az Országgyűlésben, ezért a városnak és környékének "nincsen képviselete". Szilágyi László arról is beszélt, hogy Meggyes Tamás "csapatával együtt" gátolta az esztergomi önkormányzat munkáját és eladósította a települést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.