Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2018. Január 31. 07:20, szerda | Belföld
Forrás: mti

Éjfélkor lejárnak a tavalyi éves országos és megyei matricák

Éjfélkor lejárnak a tavalyi éves országos és megyei matricák

Lejár szerda éjfélkor a tavaly vásárolt országos és megyei éves autópálya-matricák érvényessége.

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. korábbi tájékoztatása szerint az idei évre megváltott éves matricák is 2019. január 31-ig lesznek érvényesek. A díjak az idén nem változnak.

Új matricát az interneten keresztül is lehet vásárolni az https://e-autopalyamatrica.hu/ oldalon. A rendszámot és a díjkategóriát mindig ellenőrizni kell, mivel a hibás adatokkal megváltott matrica esetén pótdíjat kell fizetni. Az elektronikus vásárlást a nyugtázó értesítés igazolja.

Az úthasználati jogosultságot a fizetős útszakaszra hajtás előtt meg kell váltani, az e-matrica megvásárlása nem jelent visszamenőleges jogos úthasználatot - figyelmeztetett a NÚSZ.

Az új szabályozás szerint a pótdíjfizetés elkerülhető, ha a jogosultság nélkül fizetős útszakaszra hajtók egy órán belül megváltják az e-matricát.

Az idén bővült a díjköteles utak köre: Győr-Moson-Sopron megyében az M85-ös Csornát elkerülő második szakaszán, valamint Hajdú-Bihar megyében az M35-ös Debrecen-Berettyóújfalu szakaszán már fizetni kell.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.