Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2020. Április 30. 06:51, csütörtök | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - illusztráció: mti

Elhunyt 12 beteg, megyénkben is nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

Elhunyt 12 beteg, megyénkben is nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

Újabb 48 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 2775 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.

Elhunyt újabb 12 idős krónikus beteg. Ezzel 312 főre emelkedett az elhunytak száma, 581-an pedig már gyógyultan távoztak a kórházból – olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.

Jelenleg 998 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 54-en vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak felkészültek a tömeges megbetegedések fázisára és növelték ágykapacitásaikat.

Komárom-Esztergom megyében 8-cal nőtt a fertőzöttek száma szerdához képest.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1368 ember) és Pest megyében (375) van a legtöbb fertőzött.

Ezt követi Fejér megye (271), Zala megye (103), Komárom-Esztergom megye (101), Csongrád megye (97) és Győr-Moson-Sopron megye (77). Vas megyében (14) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

Továbbra is a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. Ezért a védekezés most kezdődő második szakaszában is - amikor vidéken a kijárási korlátozás helyébe új szabályok lépnek életbe - fontos az ajánlások és a szabályok betartása, az idősek és a krónikus betegek fokozott védelme.

Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért továbbra is arra kérik a szakemberek az időseket, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat. Az idősotthonok ellenőrzése zajlik, az intézmények vezetőit és a fenntartókat pedig kérik a járványügyi intézkedések fokozott és folyamatos végrehajtására.

Korábbi cikkek:

A védekezés új szakaszába lép, vidéken a kijárási korlátozás helyébe új intézkedések lépnek

A tatabányai betegeket az esztergomi kórház is fogadja

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.