Városlista
2025. szeptember 7, vasárnap - Regina

Hírek

2016. Január 22. 12:30, péntek | Helyi
Forrás: InfoEsztergom

Elismerte a legvitézebbeket a rögbi klub

Elismerte a legvitézebbeket a rögbi klub

Megválasztotta az Év játékosait az Esztergomi Vitézek Rugby SE, melynek elnöksége évadnyitó ülésen ismerte el a legjobbakat. Az egyesület idén a rögbi mellett öregfiúk labdarúgó és női kézilabda szakosztállyal bővül.

Katona Bianka (lány csapat), Kade Zalán (U10), Rácz Botond (U12), Visi Balázs (kadét), Suiogan Tímár (junior) és Volentér Tamás (felnőtt csapat) – a közös bennük pedig, hogy az Év játékosainak választotta őket az Esztergomi Vitézek Rugby SE januári évadnyitó közgyűlésén. A játékosokat az elnökség a tisztújítás és szakmai beszámolók mellett díjazták is tavalyi teljesítményük alapján.

Mindemellett pedig komoly terveket – köztük természetesen a bajnoki címvédést – tűzött ki célul az egyesület, amely ráadásul idén az Esztergomi Vasas öregfiúk labdarúgóival és a város női kézilabdázóival bővíti szakosztályait.

A rögbisek már el is kezdték az új idényre a felkészülést: az utánpótlás korosztályban az U10-es és 12-es csapatok Esztergomban, Budapesten és Székesfehérváron szerepelnek különböző teremtornákon az év elején. Mellettük a felnőtt alakulat már január 12-én megkezdte az edzéseket. A játékosok heti három tréninggel hangolnak a tavaszi szezonra. A játékosok jelenleg alapoznak, elsősorban futással, erőnléti edzésekkel és konditermi munkával készülnek. A kemény felkészülést követően aztán a Vitéz-játékosok márciusban két tesztmérkőzést játszanak: előbb a Zágráb, majd a Brno együttesei ellen lépnek pályára. A hazai bajnokság tavaszi idénye pedig március 26-án kezdődik, melynek nyitányaként a csapat a Szegedi Gorilláknak szeretne visszavágni az őszi vereségért.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi

KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK

A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba