Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2019. Augusztus 29. 05:01, csütörtök | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Elítélték a tapaszozós anyát, akinek gyermekéért mentőhelikopter érkezett

Elítélték a tapaszozós anyát, akinek gyermekéért mentőhelikopter érkezett

Elismerte bűnösségét és felfüggesztett fogházbüntetést kap a nő, ha az ügyészség nem fellebbez.

Életveszélyt okozott egy tapasszal saját gyermekének egy esztergomi nő – írtunk majd két hónapja az esetről. Az ügyben pedig most új fejleményként szerdán a bíróság – egyelőre nem jogerősen – elítélte az asszonyt életveszélyt okozó, gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétsége miatt.

Az esztergomi anya orvosi javallat nélkül, a saját részére felírt tapaszt helyezett el gyermekén, aki emiatt eszméletét vesztette.

A vádirati szerint a vádlott nyolc éves gyermeke nyári napközis táborban megsérült, erős hasi, majd hátfájdalmai lettek, ezért az anya a gyermekét a háziorvoshoz vitte. Az orvos a sértett súlyának megfelelő cseppeket írt fel a fájdalom csillapításaként. A cseppek ellenére a gyermeknek erős fájdalmai voltak, ezért az anya a saját részére felírt tapaszból rakott fel egy darabot a gyermek hátára, majd a gyermekkel a munkahelyére ment – közölte a részleteket a megyei főügyészség.

Hozzátéve, hogy a munkahelyen a gyerek már nehezen vette a levegőt, végtagjai elszíneződtek, elvesztette az eszméletét. A mentők kiérkezéséig a dolgozók szájon át lélegeztették. A vádlott a gyermek elsődleges ellátását végző orvosoknak sem számolt be a tapaszról, azt a kiérkező légimentő egység orvosa vette észre, és távolította el a sértett hátáról. Az ellenanyag beadását követően a sértett állapota normalizálódott, életét a szakszerű orvosi ellátás mentette meg.

„A vádlott nem olvasta végig a betegtájékoztatót, ezért nem tudta, hogy a tapaszt csak az használhatja, akinek az orvos azt felírta, a készítmény nem adható át másnak akkor sem, ha a betegsége tünetei azonosak, mert a helytelen alkalmazása túladagoláshoz és/vagy halálhoz vezethet” – tette hozzá az ügyészség.

A büntető ügyben a Tatabányai Törvényszék augusztus 28-án előkészítő ülést tartott, melyen a vádlott a bűnösségét elismerte és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról, így a törvényszék ítéletet hozott és az ügyészi indítvánnyal egyezően 1 év 2 hónap, 2 év időtartamra felfüggesztett fogházbüntetést szabott ki a vádlottal szemben.

Az ítélet nem jogerős, az ügyész a nyilatkozattételre három napot tartott fenn.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi

Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra

Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.

2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi

ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA

Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.

2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi

Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe

2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi

Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!

Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.