Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2021. Szeptember 30. 07:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték az élettársát agyonverő férfit

Elítélték az élettársát agyonverő férfit

Nem jogerősen tizenhat év fegyházbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék szerdán azt a férfit, aki tavaly nyáron agyonverte élettársát a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Dombrádon

- közölte a törvényszék sajtószóvivője az MTI-vel. Resán Dalma közleményében azt írta, a különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettében bűnösnek talált férfivel szemben a bíróság elrendelte a rá korábban lopás miatt kiszabott, próbaidőre felfüggesztett egy év hét hónapos börtönbüntetés végrehajtását is.

Az ítéleti tényállás szerint a vádlott 2020. június 4-én az esti órákban veszekedni kezdett élettársával dombrádi lakóházukban. A férfi több alkalommal arcon ütötte és nyakon ragadta az asszonyt, aki az ütésektől a földre esett, támadója rátérdelt, rátaposott és többször megrúgta.

A sérülések miatt a nő már nem tudott beszélni, a vádlott által okozott negyven-ötven ütéstől életveszélyes állapotba került. A férfi másnap délután látta, hogy élettársa még mindig eszméletlen, ezért segítséget kért egyik ismerősétől, odaadta neki a lakáskulcsát, ő pedig elmenekült. A helyszínre érkező ismerős azonnal elkezdte az asszony újraélesztését, a kiérkező mentők azonban már csak a halál beálltát tudták megállapítani.

A vádlottat a rendőrség június 7-én, egy dombrádi ingatlanban fogta el és vette őrizetbe - tette hozzá Resán Dalma.

Az ítélet ellen az ügyészség súlyosítás, a vádlott és védője eltérő minősítés megállapítása és enyhítés miatt jelentett be fellebbezést.

A büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Címkék: ítélet, agyonverte

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -

2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;