Hírek

2016. Október 01. 11:11, szombat | Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter

Emberfeletti teljesítmény Esztergomból – Maráz Zsuzsa célban a Spartathlon

Hihetetlen teljesítménnyel 27 óra 47 perc alatt futotta le Maráz Zsuzsanna az idei Spartathlont. A pénteken Athénból rajtoló 246 kilométeres versenyen az Esztergomi Futóművek ultrafutója első magyarként ért célba.

Maráz Zsuzsanna 3. nőként ért célba 27 óra 47 perc alatt az idei Spartathlonon, amely a világ egyik leghíresebb ultramaratoni futóversenye. A versenyzőknek az Athén és Spárta közötti 246 kilométeres távot kellett teljesíteniük legfeljebb 36 óra alatt. Az idei mezőnyben 15 magyar versenyző indult, 11 férfi és 4 nő, köztük Maráz Zsuzsanna. Az Esztergomi Futóművek ultrafutója pedig emberfeletti teljesítménnyel lefutotta a 246 kilométert, ráadásul nők között a 3. helyen végezve.

Az idei Spartathlonon induló magyar versenyzők: Maráz Zsuzsanna mellett Török-Ilyes László, Márkus István, Veress Béla, Szabó Béla, Máténé Varju Edit, Jeszenszky Péter, Frank Tibor, Kolluti Margit, Vackzó Zsolt Zoltán, Sipos József, Szabó Zoltán, Simonyi Balázs, Lőw András, illetve az amerikai színekben Nagy Katalin.

Az idei Spartathlon egyébként utóbbi nyerte meg, Nagy Katalin ráadásul már másodjára hódítja el a spártai bajnoki címet.

Fotók: facebook.com/Spartathlon Magyar Csapat

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 02. 18:36, csütörtök | Helyi

Elindult a "piskóta" körforgalom építése Esztergomban

Április 30-án indult a Dobogókői út – Petőfi Sándor út – Terézia utca – Kálvária út kereszteződésénél a körforgalom építése.

2024. Május 02. 18:34, csütörtök | Helyi