Hírek
2022. Január 29. 15:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Emmi: minden gyermek tanuljon meg úszni!
Elindul az Úszó Nemzet Program részeként kidolgozott Minden gyermek tanuljon meg úszni! alprogram - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az MTI-vel szombaton.
Közleményükben azt írták: a sikeresen zárult pilot program után 2022. február elsején indul el az alprogram.
Emlékeztettek: a Magyar Úszó Szövetség által kidolgozott, a magyar kormány finanszírozásával induló program kimondott célja, hogy minden gyermek tanuljon meg úszni.
A több éves előkészítő munkát követően elinduló, ütemekre bontott program keretein belül 2028-ig több mint háromszáz létesítmény bevonásával, több mint háromszázezer gyermek elérése a cél - írták. Hozzátették: az egyedülálló program részeként az iskolai tanrendbe beillesztve, testnevelés óra keretében, ingyenesen zajlik az oktatás az erre felkészített szakemberekkel.
Az oktatási terv végére a tanulók képesek lesznek három úszásnemben száz métert folyamatosan, megállás nélkül leúszni, és otthonosan, biztonságosan mozogni a mélyvízben - ismertették. Hozzátették: a program első körben húsz városban mintegy tizenkétezer óvodai nagycsoportos és kisiskolás korú gyermek bevonásával indul, a bevont városok és résztvevők köre a későbbiekben ütemenként bővül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 08:22, szombat | Belföld
Magyar Közút: közel 670 ezer éves e-matricát vásároltak az autósok január 15-ig
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióval most minden magyar nemet mondhat Ukrajna és a háború finanszírozására
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege
A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.
