Hírek
2020. Július 25. 09:00, szombat |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Erős csapattal indultak horgászaink az országos csapatbajnokságon - FOTÓK
A hétvégén rendezik a szegedi Matyi-éren a Magyar Országos Horgász Szövetség legnagyobb versenyét, a tagszövetségek csapatainak országos bajnokságát.
A 160 induló között ott van megyénk 8 fős csapata is. Tavaly a KEMHESZ horgászai a hatodik helyen zárták az országos versenyt és idén is jó szereplésre számítanak.
Csütörtökön a szabadon választott, majd pénteken a kötelező edzésen gyakoroltak a csapatok, a lehetőséggel minden induló élt. Tagszövetségenként nyolc főből ál egy csapat, a négy felnőtt mellett egy-egy versenyző szerepel az U15, az U20 és U25-ös korosztályból, valamint egy női tag teszi teljessé a társaságot.
A kétszer négy órás versenyre szombaton és vasárnap kerül sor, a horgászatot két órás felkészülés és tíz perces etetés előzi meg. A versenyzők csak finom szerelékkel, úszóval foghatnak halat, a különféle technikákról mindenki saját maga dönthet.
A KEMHESZ csapatát Szerencse Zoltán vezeti, a gárdát erősíti a világ és magyar bajnok Csőregi Balázs, valamint Nagy Hunor magyar válogatott, ők mindketten az esztergomi Vasas Horgászegyesület tagjai, vagy Iglódi Réka, aki az egyéni országos bajnokságban a nyolcadik helyen áll. A csapat segítői között több olyan horgász található, aki ismeri az itteni vizet és eredményesen szerepelt a Matyi-éren rendezett versenyeken, mint például Szász Attila, aki megnyerte a Maros Mix Kupát.
A versenyzők névsora:
Csőregi Balázs
Csőregi Ferenc
Iglódi Réka
Kovács Marcel
Nagy Hunor
Sasvári József
Szalai Tamás
Vörös Renátó
Szöveg és fotók: KEMHESZ







Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával
2025. Október 02. 11:19, csütörtök | Helyi
Idén először mentor-rezidens párosok is indulhatnak a Richter Érdemérem Díj háziorvosi pályázatán
2025. Szeptember 30. 21:34, kedd | Helyi
Richter TETT Természettudományos Nap Dorogon
A Richter TETT Természettudományos Nap szeptember 25-én Dorogra is eljutott, melynek keretében közel 200 tanuló tíz turnusban vett részt programokon a művelődési házban.

