Hírek
2016. Június 10. 13:29, péntek |
Helyi
Forrás: mti
Esténként és hétvégente lehet vágányzár az Esztergom-Budapest vasútvonal
A lezárult közbeszerzési eljárást követően megkezdődhet a Budapest-Esztergom vasútvonal villamosítása, a beruházás költsége meghaladja a 33 milliárd forintot.
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. az MTI-nek küldött pénteki tájékoztatása szerint a kivitelezést a legalacsonyabb összegű ajánlatot tevő Strabag Vasútépítő Kft. vezette konzorcium végezheti el, a konzorciumban az MVM OVIT Országos Villamostávvezeték Zrt. és a TRSZ Kft. vesz még részt.
A fejlesztés keretében a korábban felállított oszlopok felhasználásával 2017 végéig kiépítik a villamos felsővezetéket Rákosrendező és Esztergom között. Esztergom külterületén új vontatási alállomást létesítenek, Budapest Istvánteleknél pedig kibővítik a meglévőt.
Átépítik az esztergomi vasútállomást, illetve áthelyezik az autóbusz-pályaudvart a vasútállomás mellé. További állomásokat újítanak fel Dorogon és Klotildligeten.
Angyalföld és Újpest között egy második vágányt létesítenek, illetve megépítik a Béke útra vezető új gyalogos aluljárót 2017 tavaszáig.
A fejlesztéssel a nagy utasforgalmat lebonyolító vasútvonalon korszerű, környezetbarát és gyors vonatok közlekedhetnek. A kivitelezési munkálatokat úgy időzítik, hogy forgalmat az esti órákban, illetve a hétvégén korlátozzák.
A fejlesztés a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízásából, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában magyar és uniós forrás felhasználásával valósul meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
