Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2012. Október 05. 11:20, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Eszköz Kft: nem áll le a hulladékszállítás

Eszköz Kft: nem áll le a hulladékszállítás

Nem áll le a hulladékszállítás Esztergomban a város fizetésképtelensége miatt. A szemétszállításnak nincs köze a városi kassza helyzetéhez - közölte a társaság ügyvezetője.

Nagy Attila „riadalomkeltésnek” nevezte Tétényi Éva független polgármester szerdai nyilatkozatát, és kijelentette: a szemétszállítási szolgáltatás ellátása független attól, hogy "a politikai szándékok ütköztetése éppen milyen nyilatkozatokra indítja a közéleti szereplőket".

Arra kérem a közéleti személyiségeket, hogy ne használják fel a köztisztasági feladatokat végző céget politikai szerepjátékokra” – tette hozzá a társaság ügyvezetője.

Esztergom polgármestere szerdán jelentette be, hogy a város fizetésképtelenné vált, mert az önkormányzat számláját 400 millió forintos inkasszóval terhelte meg az állam az általa átvett intézmények költségeinek fedezésére, és ennek kifizetéséig semmiféle önkormányzati feladatra nem lehet pénzt fordítani.

Minden esztergomit érint, hogy a város nem tudja fizetni a közvilágítást, a szemétszállítást és a téli útüzemeltetést” – mondta a polgármester.

Tétényi Éva emlékeztetett arra, hogy korábban többször javasolta: a képviselők éljenek felterjesztési jogukkal, és kezdeményezzenek tárgyalást a kormányzattal, de erre a fideszes többség nem volt hajlandó.

Zoltai Dániel (Fidesz), a pénzügyi bizottság tagja az MTI megkeresésére elmondta, a Fidesz képviselőcsoportja a hitelezőkkel korábban megegyezett abban, hogy 580 millió forintnyi adósság kifizetését decemberre halasztják, így az állami inkasszó után is lenne a városnak 180 millió forintja. A képviselő hozzátette, hogy a polgármester szeptember végén a fizetési határidő előtt hét nappal 880 millió forintot utalt el a hitelezőknek, értelmetlenné téve ezzel a Fidesz-frakció tárgyalásait és kezdeményezését.

Kitért arra, ha a kincstár nem kapja meg az inkasszó összegét, hatvan napon belül hivatalból új adósságrendezést kell indítani a város ellen.

A Fidesz képviselői remélik, hogy erre nem kerül sor” – közölte a pénzügyi bizottság tagja.

A képviselő-testület korábban egyhangúlag megszavazta, hogy a nemzetgazdasági miniszterhez fordulnak a város elleni állami inkasszó felfüggesztése érdekében. A minisztérium válaszában közölte, hogy a tárca vezetőjének nem áll jogában az inkasszót felfüggeszteni.

Tétényi Éva erre reagálva azt mondta, hogy jogilag egyetért a miniszterrel. Szerinte a kérdést megnyugtatóan az rendezhetné, ha a testület élne felterjesztési jogával, és ennek hatására az Esztergom számára hátrányos törvényt módosítanák és az inkasszót eltörölnék.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi

A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket

A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.