Hírek
2022. Július 19. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: MTI/Fotók: police.hu
Eszméletlen sok fegyvereket és lőszert találtak egy értényi férfinál
Arzenálra bukkantak a rendőrök egy idős német férfinál a Tolna megyei Értényben a napokban - tájékoztatott a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon hétfőn.
Azt írták: a 26 fegyvert vagy fegyverutánzatot és az 1128 lőszert a garázsában tartotta az egykor katonaként szolgáló 82 éves férfi, akinek csak a gyűjtemény egy részére volt tartási engedélye, a külföldről behozott fegyverekre nem.
A rendőrök azután tartottak szemlét az ingatlanban, hogy a hosszabb ideje Magyarországon élő gyanúsított feljelentést tett, amely szerint eltűnt hárommillió forint a számlájáról, valamint egy ismeretlen többször is korlátozta őt a szabad mozgásban, mert az utcai kiskaput lánccal, lakattal bezárta, és neki nem adott kulcsot.
A férfi ellen lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntette miatt indult eljárás.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
