Hírek
2018. Április 28. 05:08, szombat |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/városháza
Esztergom egykori újságírójára emlékeztek Dömösön

Három részből álló megemlékezést tartottak Kőrösy László halálának 100. évfordulóján Dömösön.
Az április 26-i ünnepségen a leszármazottak mellett az egyház képviselői, Esztergom és Dömös önkormányzatának vezetői, helybéli újságírók, a közművelődésben dolgozók, civilek álltak a neves hírlapíró, tanár síremlékénél, és vettek részt a szentmisén és az azt követő előadásokon.
A dömösi temetőben a két település által felújíttatott síremléknél Herman Jenőné dömösi polgármester és Bánhidy László esztergomi alpolgármester beszédeikben felidézték az 1856-ban Esztergomban született és 1903-ban Dömösön elhunyt Kőrösy László szellemi hagyatékának máig tartó hatását, a Dömös és Esztergom életét jelentősen befolyásoló munkásságát.
A megemlékezők külön szóltak a híres főszerkesztő által alapított Esztergom és Vidéke újság helytörténeti jelentőségére. A megemlékezés részeként római katolikus szertartás szerint megáldották a felújított síremléket, illetve Pálmai József és Pálmai Árpád, prózával és lelki énekkel, valamint a neves hírlapíró utolsó írásának felolvasásával emelték az ünnepség fényét. A megemlékezők végül koszorúkat, virágokat helyeztek el Kőrösy László sírjánál.
Az ünneplő tömeg később a dömösi templomba ment, hogy ott szentmisén emlékezzen meg Kőrösy Lászlóról, illetve a rendezvénysor zárásaként a település önkormányzati épületében tartottak előadásokat a jeles zsurnalisztáról - olvasható Romanek Etelka polgármester közösségi oldalán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 21:40, kedd | Helyi
Kilenc teherautónyi adományt küldött a Richter Gedeon gyógyszeripari vállalat az Esztergomi SZC Bottyán János Technikum részére
2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi
ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN
Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.