Hírek
2016. Május 18. 10:32, szerda |
Helyi
Forrás: InfoEsztergom/közlemény
Esztergom legszebb konyhakertjei is versenyezhetnek

Esztergom is csatlakozott „A legszebb konyhakertek” országos programhoz, így az esztergomi kertek is pályázhatnak a címre.
Kovács Szilvia ötletgazda, Karcag alpolgármestere által létrehozott „ A legszebb konyhakertek”- Magyarország legszebb konyhakertjei országos programhoz kapcsolódóan hirdette meg Bánhidy László alpolgármester „A legszebb konyhakertek” Esztergom programot.
A programra jelentkezhet minden konyhakerttel rendelkező kertművelő és közösség!
Jelentkezési határidő: 2016. május 31.
Jelentkezési lap kérhető és leadható: Tóth Ignác 2500 Esztergom Visegrádi út 8171/1 hrsz.
A kertek megtekintésére 2 alkalommal kerül sor, előzetes időpont egyeztetés alapján.
Eredményhirdetés: 2016. 09.03.
A program célja: A lakosság ösztönzése arra, hogy saját, rokonai vagy barátai udvarán, kertjében alakítson ki konyhakertet, gondozza azt, termesszen benne maga és családja számára minél több konyhakerti zöldséget, gyümölcsöt.
A programban történő részvétel feltételei: konyhakerti zöldségeket/gyümölcsöket termeszt saját vagy bérelt földterületen.
Nevezési kategóriák:
Balkon: Erkélyen kialakított
Mini: 50 m2 alatt
Normál: 50 m2 felett
Zártkert 1: Zöldség
Zártkert 2: Gyümölcsös
Zártkert 3: Vegyes (zöldség és gyümölcs)
Közösségi: Csoportok, óvodák, iskolák, szervezetek által megművelt kertek
Jelentkezési határidő: 2016 Május 31.
Jelentkezés módja: A jelentkezési lap kitöltése és leadása vagy online: www.alegszebbkonyhakertek.hu
Jelentkezési lap kérhető és leadható: Tóth Ignác 2500 Esztergom Visegrádi út 8171/1 hrsz.
Jelentkezhet: a balkon, kert, udvar, telek, földterület tulajdonosa vagy annak megművelője
Jelentkezéskor illetve a verseny idején – hogy megkönnyítsük a bírálók munkáját – kérjük a pályázókat, hogy készítsenek fotót a balkonról vagy a kertről. Az országos díjra jelöléshez a fotó elengedhetetlen lesz!
Elvárások és egyben a bírálat szempontjai:
1. A kertben minimum 5, az erkélyen/balkonon 5 edényben elhelyezett 3 különböző konyhakerti növény termesztése történjen.
2. A növények megválasztása szabadon lehetséges, mindenki igényeinek megfelelően.
3. A megművelt terület legyen ötletesen kialakított, szép, megfelelően gondozott, gyommentes és egyben hasznos.
4. A kert rendezett környezetben helyezkedjen el.
5. A megtermelt zöldségek/gyümölcsök minősége megfelelő legyen.
6. Vegyszerhasználat esetén kötelező a naprakészen, szabályosan vezetett Permetezési Napló.
7. Előnyt élvez a komposztálás, öko/bio módszerek alkalmazása, öntözésnél csatorna/esővíz használata, a madárbarát kert kialakítása (található benne madáretető, madáritató, madárodú) illetve, ha a kertben minél többféle fűszer- és gyógynövény található.
8. Külön előny, ha több generáció műveli együtt a kertet, a legkisebbtől a legidősebb családtagig.
Díjazás: Kategóriánként az első három helyezés és indokolt esetben különdíj odaítélése a település szervezésében.
Országos díjazás: a programhoz kapcsolódó „Magyarország legszebb konyhakertje” díjra történő jelölésre, minden kategória első helyezettje lesz jogosult a helyi zsűri ajánlása alapján.
Országos Díj: Györfi Sándor Munkácsy díjas szobrász, Magyarország érdemes művésze által készített bronz kisplasztika és egy Elismerő Oklevél, amelyet az Országos Eredményhirdetésen ünnepélyes keretek között Dr. Fazekas Sándor Földművelésügyi Miniszter úr ad át Kovács Szilvia programigazgatóval.
Eredményhirdetés: 2016. 09.03.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Helyi
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.