Hírek
2018. Május 25. 05:00, péntek |
Helyi
Forrás: mti
Esztergomban is megnyílik a tűzoltólaktanya Gyereknapon
Az ország csaknem négyszáz tűzoltólaktanyája, köztük az esztergomi is várja a látogatókat a vasárnapi gyermeknapon - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel.

Olvasónk jelezte, hogy az esztergomi tűzoltóság a korábbi tájékoztatástól eltérően a Dobogókői úti bevásároló központnál várja az érdeklődő családokat!
Már az esztergomi tűzoltó laktanya is várja a gyereket! Visszatértek a tűzoltóautók és elkezdődött a nyílt nap!

Fotók: Nyíri Károly






Hajdu Márton kifejtette: a katasztrófavédelem a nemzetközi gyermeknapon 2014 óta minden évben megtartja a Nyitott szertárkapuk elnevezésű rendezvényét. Ennek keretében az összes hivatásos tűzoltóság, katasztrófavédelmi őrs, önkormányzati tűzoltó-parancsnokság, illetve az önkéntes tűzoltó egyesületek többsége megnyitja kapuit a gyermekek előtt.
A nyílt napon lehetőség van közelről megvizsgálni a tűzoltók által nap mint nap használt járműveket, különleges felszereléseket, kicsik és nagyok bejárhatják a laktanyát is, vagyis betekintést nyernek a tűzoltók életébe. A nap során a tűzoltók több próbariasztást is végrehajtanak, egyes helyeken külön bemutatót is tartanak majd - mondta Hajdu Márton példaként említetve, hogy a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság II. kerületi hivatásos tűzoltóságán mentőkutyás bemutatót is tartanak.
Hajdu Márton azt mondta: évről évre húsz-harmincezer látogató érdeklődik az ingyenes rendezvény iránt. A családokat, gyermekeket országszerte 10 és 16 óra között fogadják a laktanyák - közölte.
Megyénben gyereknapi nyílt napot tart:
Tatabányai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság
Komáromi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság
Esztergom Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság
Kisbéri Katasztrófavédelmi Örs
Nyergesújfalu Katasztrófavédelmi Örs
Bajnai Katasztrófavédelmi Örs
Oroszlány Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság
Nagyigmándi Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság
Ács Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság
Réde Önkétes Tűzoltó Egyesület
Vértessomló Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
