Hírek
2017. Április 24. 11:31, hétfő |
Helyi
Forrás: közlemény
Esztergomi ösztöndíj diákoknak Bambergbe!
Esztergom bajorországi testvérvárosa, Bamberg önkormányzata az előző évekhez hasonlóan az idén is ösztöndíjat biztosít testvérvárosai egy-egy németül jól beszélő, germanisztika szakos egyetemistája részére.
Az ösztöndíj a Bambergi Otto-Friedrich Egyetem Nyári Egyetemének tanfolyami díját, valamint a kapcsolódó kirándulások és keretrendezvények költségeit fedezi. Az idei, 39. Nyári Egyetem témaköre: Gyermekkor és Ifjúság Németországban – Nyelv – Történelem – Irodalom. Helyszín: Bamberg, időpontja: 2017. augusztus 3-28. Az utazási- és szállásköltségeket a résztvevők maguk állják.
Az érdeklődők küldjék német nyelvű önéletrajzukat és rövid motivációs levelüket 2017. május 10-ig az engelbrecht.laszlo@esztergom.hu címre. Az ösztöndíjat elnyerő diákot Bambergben választják ki.


Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
