Hírek
2019. Június 05. 07:30, szerda | Helyi
Esztergomon keresztül érkezik a Clark Ádám a Hableányért
Ma reggel elindult Komáromból Budapestre a Clark Ádám óriási vízidaru, amelynek feladata ezúttal a tragikus sorsú Hableány roncsainak kiemelése lesz.
A Clark Ádám a legnagyobb hazai vízi darunk, amely számos speciális feladatot képes ellátni, többnyire folyami építkezéseknél veszik igénybe. A Clark Ádám rakta helyére 2001-ben a Mária-Valéria híd pillérelemit is.
Most sokkal szomorúbb okból érinti Esztergomot: a komáromi dokkból ma most tette lehetővé az apadó Duna az indulását, várhatóan a dél körüli órákban halad el Esztergom magasságában, délután 16.00 órára várják Budapestre. A hajó útvonakát erre a linkre kattintva tudja követni.
A Clark Ádám részt vesz a tagédiát szenvedett Hableány kiemelésében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
