Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2013. November 19. 13:12, kedd | Sport
Forrás: MTI

Ezer indulót várnak a 105. mezeifutó országos bajnokságra

Ezer indulót várnak a 105. mezeifutó országos bajnokságra

A rendezők mintegy ezer indulót várnak szombaton a pestszentlőrinci Bókay-kertben sorra kerülő, 105. mezeifutó országos bajnokságra.

"A Bókay-kert igazi sportpark, amely kiváló adottságokkal rendelkezik. Ezt az ob-t futófesztiválnak szánjuk, melyen az amatőrök is kipróbálhatják magukat" - mondta az esemény keddi sajtótájékoztatóján Stépán Zsolt főszervező.
Az első futam rajtja 10 órakor lesz, a felnőtt nők 13.40-kor, a férfiak pedig 14.20-kor vágnak neki a 6, illetve 9 kilométeres távnak. A rendezők összesen 500 karóval 4000 méternyi szalagot feszítenek ki, ennek köszönhetően teljesen lezárt pályán futhatnak majd a versenyzők.
Gyulai Márton, a Magyar Atlétikai Szövetség főtitkára arról beszélt, hogy nincs olyan ország, ahol létezne jó atlétika mezeifutás nélkül. A szakággal kapcsolatban megjegyezte, hogy a mostani ob lesz az utolsó válogató a decemberi belgrádi Európa-bajnokságra.
A helyszínt ingyen biztosítja az önkormányzat a szervezőknek. Eszes János, a XVIII. kerület sportreferense kiemelte, ha megfelelnek a várakozásoknak, a jövőben is szívesen otthont adnának az ob-nak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 16:46, vasárnap | Sport

Kronome Ákos: Nehéz és trükkös körülmények a Zemplén Ralin

Villáminterjú Ákossal a túlélő túrának is beillő rali után:

2025. November 23. 09:36, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - Történelmi nyíregyházi siker a Ferencváros ellen

A Nyíregyháza 3-1-re nyert a Groupama Arénában a bajnok Ferencváros ellen a labdarúgó Fizz Liga 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén, s története során először győzte le a fővárosban a zöld-fehéreket.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Sport

Las Vegas-i Nagydíj - Verstappen nyert, Norris a vb-cím küszöbén

2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport

FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott

A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.