Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2012. Február 28. 07:01, kedd | Külföld
Forrás: OrintPress

Feltehetően nem kell újabb likviditásnövelés Japánnak

Feltehetően nem kell újabb likviditásnövelés Japánnak

Úgy tűnik, a japán jegybanknak nem kell aggódnia tovább a deflációs nyomás erősödése, ill. az exportteljesítmény szignifikáns romlása miatt, amint a jen 2 éve nem látott mértékben gyengült egy hónapos időtávot tekintve.

A japán fizetőeszköz 9 havi mélypontra süllyedt számos devizával szemben. A jegybank részéről feltehetően nem lesz szükség újabb likviditásnövelésekre, és a pénzügyminisztériumnak sem kell attól tartania, mikor kell újabb intervenciót eszközölnie a japán deviza piacán - írják a Quaestor elemzői. A gyengülő jen több szempontból is pozitív üzenetet hordoz: egyrészről a világgazdasági növekedés stabilizálódását fémjelzi, másrészt növeli a japán export versenyképességét és javítja a japán növekedési kilátásokat is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.

2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld

Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója

Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén