Hírek
2018. Július 15. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Ficsak: az egyik legnagyobb kihívás a családot összeegyeztetni a munkával
A magyar nők számára ma az egyik legnagyobb kihívás, hogy sikeresen összeegyeztessék a munkát a családdal - mondta Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubjának (Ficsak) alapítója az M1 aktuális csatornán szombaton.
Király Nóra szerint ez állhat annak a hátterében is, hogy Magyarországon a szükségesnél kevesebb gyermek születik. A nők attól félnek ugyanis, hogy szülés után nem tudnak majd visszatérni a munkájukhoz - mondta.
Hozzátette: 2010 óta nagy előrelépés történt, hiszen akkor még 10 százalékos volt a nők munkanélkülisége, amely 2017-re 4,7 százalékra csökkent.
Emlékeztetett, hogy a kormány még tavaly - európai uniós forrásból - 14 milliárd forintot biztosított karrierközpontok létrehozására, és 71 helyen nyílnak ilyen központok az országban. Ezek célja éppen az, hogy segítsék a nők visszatérését a munkaerőpiacra - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába

