Hírek
2013. Április 04. 13:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Fidesz: Bajnai bankadójavaslata százmilliárdot venne ki a büdzséből
A Fidesz szerint százmilliárd forintot venne ki a költségvetésből Bajnai Gordon volt miniszterelnöknek az az elképzelése, amely szerint a bankadó mértékét az európai átlagszintre mérsékelné.
Az Együtt 2014-Párbeszéd Magyarországért választási szövetség vezetője, Bajnai Gordon az osztrák Der Standard című liberális napilap internetes oldalán hétfőn megjelent interjúban jelentette ki egyebek mellett azt, hogy "nem akarom alapvetően megszüntetni a bankadót, de azt az európai átlagos szintre akarom visszavezetni".
Erre reagálva Zsigó Róbert fideszes országgyűlési képviselő csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy Bajnai Gordon ezzel százmilliárd forintot venne ki a költségvetésből.
A kormánypárti politikus hangsúlyozta: a magyar büdzsében a bankadóból befolyó bevétel nagyon fontos a stabilitás érdekében. Felidézte, míg 2010 előtt "nevetségesen alacsony összeget", 13 milliárd forintot fizettek be a pénzintézetek a költségvetésbe, addig tavaly ez 187 milliárd volt, az idén pedig a tervek szerint 144 milliárd forint lesz.
"Ugyan miből finanszírozná, miből pótolná ezt a százmilliárd forintot Bajnai Gordon, amelyet a bankoknak elengedne gyakorlatilag?" - tette fel a kérdést Zsigó Róbert.
Véleménye szerint félő, hogy ha a volt kormányfő lehetőséget kapna, ugyanaz történne, mint 2010 előtt, vagyis ennek árát "megint a magyar családokkal fizettetnék meg", csökkenne a gyes, nőnének a középosztály járulékterhei, és veszélybe kerülne a családi adókedvezmény.
A fideszes képviselő felháborítónak nevezte, hogy "Bajnai Gordon újra a bankok oldalára áll".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
