Hírek
2015. Március 13. 15:45, péntek |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András
Fogadj örökbe egy könyvet

Az „ősállományába” tartozó, tizenkét értékes kötet örökbefogadásával az intézmény nemzetközileg is jelentős gyűjteményének megőrzéséhez és restaurálásához járulnak hozzá a támogatók.
Valahányszor könyvekkel kapcsolatos örökbe fogadásról hallok, mindig az jut eszembe, hogy akad néhány ismerősöm, aki úgy gyarapítja házi könyvtárát, hogy kölcsönkér tőlem – meg, gondolom, másoktól is – pár kötetet és aztán jól örökbe fogadja őket… De, ha jól értem az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtárának kezdeményezését, itt nem erről van szó.
Alig valószínű, hogy a szombaton, Budapesten örökbe fogadható ritka és értékes dokumentumokat bárki is haza vihetné. Az „ősállományába” tartozó, tizenkét értékes kötet örökbefogadásával az intézmény nemzetközileg is jelentős gyűjteményének megőrzéséhez és restaurálásához járulnak hozzá a támogatók.
Tizenkét különleges könyv
Folytatás…
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.