Hírek
2018. Október 01. 11:30, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/Koller József
Fordulatos meccsen nyertek a Vitéz-rögbisek
Az Esztergomi Vitézek csapata szombaton a Batta Fekete Sereget fogadta a Prímás-szigeten az RCH Stadionban.
Az összecsapáson erőteljesen kezdett az igen fiatal hazai csapat. A rutinos vendégek nem tudták kivédekezni a vitézi támadásokat, és így előnyhöz jutottak a Vitézek játékosai. A félidő közepétől erősített a Batta, de csak szépítésre volt elég.
A második játékrész a vendégek fölényével kezdődött és át is vették a vezetést a százhalombattaiak. Az esztergomi alakulat viszont aztán Sodladla remek irányításával újra átvette a kezdeményezést és sorozatos támadásaikkal előbb egyenlítettek a fiúk, majd a vezetést is megszerezték, Végül 9 pontos előnnyel, megérdemelten nyertek az Esztergomi Vitézek rögbisei.
Esztergomi Vitézek RAFC – Batta Fekete Sereg: 29-20 (10-8)
Esztergom RCH stadion 200 néző, Vezette: Jánosi Attila.
Vitézek: Heckel, Sergiu, Galainton, Plattmann, Vissi, Ágotai, Stavila, Sölösi D, Suiogan T, Ciobanu, Remsik, Békési, Zhelakhwe, Kiss K, Molnár T.
Csere: Varga, Ciobanu P, Rédai
Célok: Ciobanu 10, Kiss K 9, Zhwelakhe 5, Békési 5
Edző: Zhwelakhe Sodladla

Hétvégén ismét rögbi Esztergomban
Tovább folytatódik a már hagyományosnak mondható Esztergomi Vitézek - Honfoglalók rögbi mérkőzéske sorozata október 6-án. A meccsen a 2000-2001-2002 és 2 fő 99-es játékos lép pályára, így az U19 korosztályt is közös csapatban tudja a klub versenyben tartani.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
