Hírek
2020. Május 03. 14:01, vasárnap |
Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Franciaországban kétszáz alá csökkent a halálozások napi száma

A francia egészségügyi minisztérium szombat esti összesítése szerint kétszáz alá csökkent a koronavírus-járvány miatti halálozások napi száma az országban:
az elmúlt 24 órában 166-tal nőtt, 24 760-ra a Covid-19 betegségben elhunytak száma az előző napi 218-as növekedés után.
Kórházban 118-en hunytak el a fertőzés következtében az elmúlt 24 órában, és ezzel 15 487-re emelkedett a kórházban elhunytak száma. Az idősotthonokból és a szociális intézményekből - ahol a járvány kezdete óta 9273-an haltak meg - 48 új halálesetet jelentettek.
A kórházban kezeltek száma az elmúlt 24 órában 60-nal 25 827-re csökkent, az intenzív osztályokon 51-gyel kevesebb súlyos beteget kezeltek, mint pénteken. Lélegeztetőgépen jelenleg 3827-en vannak, a szám negyedik hete napról napra fokozatosan csökken, a tetőzés április 9-én volt 7200 súlyos beteggel.
"A járványhelyzetről készített térkép jelentős előrelépést mutat: a délkeleti országrészben is csökkent a nyomás az egészségügyen, így a régió megyéi az átmeneti narancs színű övezetből átkerültek a zöld zónába" - olvasható a közleményben.
A térkép a kijárási korlátozások május 11-i feloldásnak megyénkénti tervét vetíti előre, s az adatokat május 7-ig naponta frissítik az egészségügyi hatóságok a vírus terjedésének és a kórházi ágyak leterheltségének függvényében.
A szombati frissítés szerint a vörös zónába tartozók nem változtak, a párizsi régió és Elzász-Lotaringia 32 megyéje tartozik ide, 47 megye zöld övezet, míg 22 narancs színű. Ez utóbbiak május 7-ig legkésőbb vagy vörös vagy zöld színt kapnak, az átmeneti helyzetük megszűnik. A zöld területeken május 11-én szélesebb körű lesz az enyhítés, mint a vörös zónában, egyebek mellett a játszóterek, a parkok és az iskolák megnyitásában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld
Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók
Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.
2025. Szeptember 26. 07:18, péntek | Külföld
Öt év börtönre ítélte a bíróság Nicolas Sarkozy volt francia elnököt
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében