Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2011. Július 31. 07:41, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Így ellenőrzik illegálisan dolgozóikat a munkáltatók

Így ellenőrzik illegálisan dolgozóikat a munkáltatók

Megdöbbentek egy víruselemző cég szakemberei: kiderült, hogy Magyarországon több mint 30 ezren telepítenek illegális kémprogramokat mások számítógépeire.

Több tízezerre tehető azoknak a magyar felhasználóknak a száma, akik telepítettek már kémprogramot más számítógépére, állítja Petrányi-Széll András, az ESET Magyarország munkatársa összegezve a cég kutatását. A magáncélú vizsgálódáson túl sokszor a munkáltatók is élnek ezzel az eszközzel, akik arra kíváncsiak, hogy mit csinálnak alkalmazottaik a munkaidejükben. Ezért próbálnak valamilyen speciális szoftver segítségével megfigyelni másokat. Megtudtuk: az ESET Magyarország az NRC piackutató segítségével azt vizsgálta, hogy hány magyarországi számítógép-felhasználónak van közvetlen tapasztalata a kémprogramokkal.

– Az eredmények minket is megleptek, nem számítottunk arra, hogy több mint 30 ezerre tehető azok száma, akik telepítettek már kémprogramot más számítógépére. Szinte száz százalékban férfiakról van szó, akik között nagyobb arányban találhatóak a 18-29 évesek – emeli ki a tanulmányban Kiss Zoltán Gergő, az ESET vírusszakértője. A kutatás eredményei szerint a 3,6 millió, hetente legalább egy alkalommal internetező magyar felhasználó 1 százaléka tett már ilyet. Emellett a válaszadók 4 százaléka nyilatkozott úgy, hogy van olyan ismerőse, akiről úgy tudja, hogy telepített már kémprogramot más számítógépére. Ez utóbbi közel 150 ezer felhasználót jelent, akiknek többsége valószínűleg bűncselekményt követ el tettével.

OririentPress Hírügynökség

Címkék: számítógép

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.