Hírek
2021. December 05. 11:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Halálos lakástűz történt Győrben
Halálos lakástűz történt Győrben szombat este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Mukics Dániel közleménye szerint egy családi ház egyik szobája gyulladt ki, amelyet a helyszínre érkező tűzoltók több oldalról kezdtek el oltani, közben az égő szobából egy embert kivittek, és átadták a mentőknek.
A sérült életét a gyors beavatkozás ellenére sem lehetett megmenteni - írta, hozzátéve: a beavatkozást az épületben felhalmozott tárgyak és összegyűjtött papírhulladék nehezítette.
A katasztrófavédelem a tűz pontos keletkezési idejét, helyét és okát vizsgálja.
Mukics Dániel kitért arra is: a lakástüzek 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza, valamint reggel hat és este tizenegy óra között keletkezik, amikor az emberek aktívak. Fontos, hogy a lakásban senki ne zárja el a menekülési utakat, és ne halmozzon fel tűzveszélyes, felesleges dolgokat - hívta fel a figyelmet a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
2025. November 26. 07:32, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország olyan katonai erőt épít, amely lehetővé teszi az ország határainak fegyveres védelmét
2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el

