Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2017. Február 15. 09:19, szerda | Belföld
Forrás: Infovárosok/katasztrófavédelem

Halálos tömegbaleset történt Csanádpalotánál

Halálos tömegbaleset történt Csanádpalotánál

Több jármű ütközött az M43-as autópályán Csanádpalotánál a Románia felé vezető oldal 56-os kilométerénél. Információk szerint négyen meghaltak.

Összeütközött több jármű az M43-as autópályán Csanádpalota térségében, a Románia felé vezető pályaoldal 56-os kilométerénél – jelentette a Katasztrófavédelem szerdán reggel. A baleset a határátkelő előtt mintegy egy kilométerrel történt.

Az elsődleges információk szerint halálos áldozatai is vannak a balesetnek, továbbá többen súlyos sérülést szenvedtek.

A legfrisebb információk szerint nNégy ember meghalt és tizenegyen megsérültek, amikor hét jármű ütközött.

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Szabó Szilvia közölte, a baleset 7.30 körül történt az M43-as autópályán a határtól 1 kilométerre. Az elsődleges adatok szerint két román kamion, két kisteherautó, egy román busz és két bolgár kisteherautó ütközött össze. A balesetben négyen meghaltak, tizenegyen megsérültek.

Az érintett útszakaszon teljes az útlezárás, a rendőrség az autópálya forgalmát Csanádpalotánál letereli - tudatta a százados.

A magyar hatóságok felvették a kapcsolatot a román és bolgár konzulátusokkal.

A szóvivő közölte, a pályán rendkívüli köd van, a rendőrség kéri a járművezetőket, ennek megfelelően közlekedjenek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.