Városlista
2025. szeptember 13, szombat - Kornél

Hírek

2023. Március 24. 15:32, péntek | Külföld
Forrás: mti

Hamarosan ellentámadást indítanak az ukránok

Hamarosan ellentámadást indítanak az ukránok

Hosszú idő óta ismert, hogy tavasszal az ukránok ellentámadást terveznek, most az ukrán szárazföldi erők parancsnoka, Olekszandr Szirszkij arról beszélt, hogy hamarosan ellentámadásba kezdenek.

A Reuters helyszíni beszámolója szerint a hónapok óta ostromlott Bahmut északi részén csökkent az orosz offenzíva intenzitása. „Ezt az ellenség légicsapásaiból látjuk. Ha korábban öt-hat légitámadás volt egy nap alatt, ma már csak egy helikopteres támadás volt”- számolt be egy ukrán katona a hírügynökségnek.

Pár napja a várost ostromló Wagner csoport vezetője, Jevgenyij Prigozsin nyílt levélben kért erősítést Szergej Sojgu orosz védelminisztertől, ugyanis attól tart, hogy az ukrán hadsereg olyan ellentámadásra készül március végén vagy április elején , amivel elvághatják a Wagner csapatait az orosz hadsereg fő erőitől.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.

2025. Szeptember 12. 07:24, péntek | Külföld

Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azután, hogy lövés érte Utah államban, egy rendezvényen

Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azt követően, hogy szerdán lövés érte Utah államban, egy egyetemi rendezvényen – a hírt Donald Trump elnök jelentette közösségi oldalán.

2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása

Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.

2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld

Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben

Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez