Városlista
2023. szeptember 27, szerda - Adalbert

Hírek

2020. Március 11. 08:02, szerda | Kék hírek
Forrás: mti/fotó: police.hu

Harminchárom határsértőt találtak egy török kamionban Csanádpalotán

Harminchárom határsértőt találtak egy török kamionban Csanádpalotán

Egy teherautó ellenőrzése során harminchárom illegális migránst találtak a magyar és a román rendőrök a csanádpalotai autópálya-határátkelőhelyen

- tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szerdán az MTI-t.

Szabó Szilvia közölte, a magyar és a román rendőrök kedden néhány perccel éjfél előtt közösen ellenőrizték a török kamiont, és a raktérben harminchárom illegális migránst találtak megbújva. A csoport tagjai közül huszonhatan szír, öten iraki, ketten pedig palesztin állampolgárnak vallották magukat.

A két török állampolgárságú sofőrrel szemben embercsempészés, míg a határsértőkkel szemben tiltott határátlépés miatt a román határrendőrség jár el - tudatta a százados.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Szeptember 27. 06:00, szerda | Kék hírek

Rendőrökre lőttek rá Mórahalom közelében

Rálőttek egy szerb-magyar közös járőrcsoportra a határ vajdasági oldaláról Mórahalom közelében; senki sem sérült meg - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kedden a rendőrség honlapján.

2023. Szeptember 26. 12:02, kedd | Kék hírek

ORFK: a rendőrség nevében küldenek SMS-t csalók

A rendőrség nevével visszaélve küldenek adathalász SMS-t csalók - figyelmeztetett az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata kedden közleményben.

2023. Szeptember 25. 15:46, hétfő | Kék hírek

Mentősökre támadt egy ittas férfi, vádat emeltek ellene

Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt vádat emelt a Miskolci Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki ittasan az őt ellátó mentősökre támad.

2023. Szeptember 25. 08:55, hétfő | Kék hírek

Vádat emeltek egy 16 éves fiú ellen, aki osztálytársa megölését tervezte

Emberölés előkészületének bűntette miatt vádat emelt a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség egy 16 éves fiú ellen, aki tavaly ősszel egyik osztálytársa megölésére készült - közölte a vádhatóság hétfőn az MTI-vel.