Hírek
2018. Január 18. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Három településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap

Három településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap: Szentlőrinckátán és Gerényesen polgármestert, Nemeskisfaludban településvezetőt és képviselő-testületet is választanak.
A Pest megyei Szentlőrinckátán a korábbi polgármester, a független Nagy István lemondása miatt van szükség időközi választásra. A polgármesteri tisztségért hat jelölt indul, közülük öten - Horváthné Balázs Erzsébet, Mészáros Balázs, Németh Andrásné, Szabó Viola és Sziráczki Csaba - függetlenként, Kovács Istvánné pedig a Magyar Munkáspárt színeiben. A választói névjegyzékben 1531 választásra jogosult szerepel.
Az észak-baranyai Gerényesen szintén polgármester-választás lesz, mert a község független vezetője, Kiss Árpád tavaly októberben lemondott. A polgármesteri tisztségre csak Kiss Árpád pályázik, ezúttal a Lendülettel Magyarországért párt színeiben. Gerényes választói névjegyzékében 183-an szerepelnek.
A Somogy megyei Nemeskisfaludban azért rendeznek időközi választást, mert a képviselő-testület tavaly ősszel feloszlatta magát. A polgármesteri székért három független jelölt - Zenger Zsolt, Jani Gergely és Rubecz Lóránt - indul, a négy képviselői helyre nyolc, szintén független jelölt pályázik, hárman tagjai voltak az előző testületnek. A választáson a mintegy 150 lakosú község mintegy 80 választópolgára voksolhat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján
Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.
2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit
A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót