Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2017. November 15. 09:05, szerda | Belföld
Forrás: mti

Hátizsákok 182 millióért? Bevásárolna a rendőrség

Hátizsákok 182 millióért? Bevásárolna a rendőrség

Az Országos Rendőr- Főkapitányság (ORFK) országos baleset-megelőzési bizottsága 181,7 millió forintos közbeszerzést írt ki 46 ezer hátizsák beszerzésére, az összegtől az ajánlattevő akár harminc százalékkal is eltérhet

– írta a Világgazdaság szerdán az Európai Unió közbeszerzési értesítője alapján.
A kiírás szerint az önmagába hajtható kirándulótáskákat fel kell szerelni fényvisszaverő felülettel, ami a közlekedés során nagyobb biztonságot nyújt.
A lappal az ORFK kommunikációs osztálya azt közölte, hogy a táskák általános iskolásokhoz kerülnek majd. Az csak később derül ki, hogy melyik évfolyam kapja a hátizsákokat, de a célcsoport elsősorban a már önállóan közlekedő korosztály.
Mivel még tart a közbeszerzés, annak végső összegét egyelőre nem tudni, de az ORFK tájékoztatása szerint a csaknem 182 millió forint fedezi majd a 46 ezer hátizsák árát – írta a Világgazdaság.

Címkék: hátizsák, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.