Hírek
2014. Március 11. 08:08, kedd |
Helyi
Forrás: forrás: Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal
Hazai sonka külföldi és lejárt alapanyagokból megyénkből - VIDEÓ

Kiváló, hazai termékként árulta, valójában viszont szlovák, belga húsokból és lejárt minőség-megőrzési idejű kínai pirospaprikából gyártotta termékeit egy regisztrált kistermelő megyénkben.
A Komárom-Esztergom megyei vállalkozót a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatóságának (KÜI) szakemberei leplezték le. A február végi ellenőrzés során több tonna jogellenesen készült húskészítményt foglaltak le az ellenőrök.
A vállalkozó nagyüzemi körülmények között állította elő a húskészítményeket, megsértette a kistermelőkre vonatkozó jogszabályokat és megtévesztette a fogyasztókat. Az ál-kistermelő saját boltot is üzemeltetett és hétvégi piacokon árulta termékeit.
Az ügyben milliós nagyságrendű bírság várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Helyi
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.