Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2014. Október 02. 07:35, csütörtök | Helyi
Forrás: Sajtóközlemény/Fotó: Szamosvári Zsolt

Helyi vállalkozói fórum létrehozását tervezi Romanek Etelka

Helyi vállalkozói fórum létrehozását tervezi Romanek Etelka

Vállalkozói fórum létrehozását tervezi Romanek Etelka, hangzott el Esztergomban egy vállalkozásfejlesztési fórumon, melyen részt vett Csepreghy Nándor, fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkár is

Romanek Etelka a közelmúltban a megyei kereskedelmi és iparkamarában tartott „Vállalkozások fejlesztése Esztergomban” című kerekasztal beszélgetésen elmondta, fontosnak tartja, hogy az önkormányzat folyamatos párbeszédet folytasson a vállalkozókkal, ennek érdekében a járási hivatal vezetőhelyetteseként helyi vállalkozói fórum megalakítását tervezi.

Hozzátette, a bizalom légkörét erősíti, ha az önkormányzat a gazdaság helyi szereplőit tájékoztatja elképzeléseiről, a költségvetésről és a helyi adók felhasználásáról.

Helyi vállalkozói fórum létrehozását tervezi Romanek Etelka

Romanek Etelka emlékeztetett arra, hogy két évtizedig foglalkozott térségi válságkezeléssel, munkahelyteremtő beruházások támogatásával. Nevéhez fűződik a térségben az azóta több mint 300 millió forintos támogatást elnyert közfoglalkoztatási program elindítása, mely több száz ember számára biztosított munkalehetőséget Esztergomban.

A munkaügyi központ az információáramlás érdekében létrehozta a virtuális munkaerő-piaci portált, melyen a vállalkozások megismerhetik a támogatási és pályázati lehetőségeket, és nyomon követhetik a jogszabályok változásait.

A munkaügyi központ aktív intézkedéseinek köszönhetően Esztergomban már csak 900 fő körül van a regisztrált álláskeresők száma, ez 6 százalékos munkanélküliséget jelent.

Dr. Szerencsés László, a kamara elnöke ismertette, hogy a magyar kormány a napokban állapodott meg az Európai Bizottsággal a hazánk által igénybe vehető több mint 34 milliárd eurónyi támogatásról, mely az önerővel 12 ezer milliárd forintos fejlesztést jelent az elkövetkezendő hat éves időszakban.

A korábbi EU-s ciklusban Magyarország az uniós pénzek 16 százalékát tudta gazdaságfejlesztésre fordítani, a következő időszakban ez 60 százalék lesz. Ez a támogatási összeg érdemben fogja megváltoztatni az országot, egy sokkal versenyképesebb, gyorsabban növekvő gazdaság feltételeit teremti meg - tette hozzá a kamara elnöke

Helyi vállalkozói fórum létrehozását tervezi Romanek Etelka

Csepreghy Nándor, fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkár előadásában kifejtette, ha az egy főre eső támogatási összeget vesszük figyelembe, az Európai Unióban második helyet sikerült elfoglalni.

Mivel a magyarországi foglalkoztatás legmeghatározóbb részét a hazai kis és középvállalkozások biztosítják, a kormány ezt a szektort szeretné támogatni, figyelembe véve, hogy nem az adókedvezmények, vagy a kormányzati juttatások miatt vannak Magyarországon, hanem azért, mert itt vannak a gyökereik.
A politikus elmondta, a következő uniós időszakban 13 és fél milliárd forint az a fejlesztési forrás, melyet egyedül Komárom-Esztergom megyében lehet felhasználni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 12:35, péntek | Helyi

Több százan vettek részt a Richter Egészségdélelőttön

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi

KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK

A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.