Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2017. Április 07. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Hernádi: rövid távon ható intézkedésekre is szükség van Magyarország versenyképességének növelésére

Hernádi: rövid távon ható intézkedésekre is szükség van Magyarország versenyképességének növelésére

A magyar gazdaság versenyképességének javításához rövid távon ható intézkedésekre, illetve ezek szisztematikus végrehajtására is szükség van

Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója, a Nemzeti Versenyképességi Tanács tagja szerint.

Hernádi Zsolt a Figyelő gazdasági hetilap csütörtöki számában megjelent interjúban egyebek mellett a gazdasági ügyintézés területén sürgetett változásokat. Úgy fogalmazott, Magyarország elképesztően lemaradt a régióban, nagyságrendekkel egyszerűbb gazdasági ügyeket intézni a környező országokban, és úgy vélte, egyes anomáliákat azonnal meg lehetne szüntetni. Példaként sorolta a cégalapítás magas költségeit, az építkezésekkel járó többletkiadásokat, és az adók magas számát.

Hozzátette ugyanakkor, hogy az ország versenyképességében igazi áttörést a hosszú távú intézkedések hozhatnak, a versenyképességi tanácsnak pedig ez a dolga: olyan feladatok kidolgozására javaslatokat tenni, amelyek a nagy rendszerek átalakításáról szólnak.

Hernádi Zsolt megítélése szerint elsődlegesen az oktatásra, egészségügyre, a demográfiai helyzetre kell koncentrálni és tanácsokat adni a kormánynak. Ezen intézkedések pozitív visszatükröződése viszont évekbe telik majd - jegyezte meg.

Hangsúlyozta, hogy a versenyképességi mutatók között Magyarország a makrogazdaság terén kimagaslóan teljesít, "a hosszú távú versenyképességünk kilátásai azonban aggasztanak, ezért is fontos, hogy mielőbb sebességet váltsunk".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.